banner top a
  • Home
  • Zakres
  • Rozczesywanie sierści

Rozczesywanie sierści

Czesanie i pielęgnacja sierści

Do czesania psa należy przyzwyczajać już od szczenięcia, dzięki temu pupil nie będzie bojaźliwy w trakcie tego zabiegu. Rozczesywanie sierści jest czynnością, którą powinno się wykonywać regularnie, ponieważ dzięki temu poprawia się ukrwienie i wspomaga oddychanie skóry, a okrywa włosowa zawsze będzie wolna od zanieczyszczeń i kołtunów. Zwłaszcza zimą starannie rozczesane futro  zabezpiecza psa przed zimnem.

Rozczeszemy Twojego pupila starannie i bezboleśnie

Najbardziej podatna na kołtunienie się jest sierść psów długowłosych. W moim Salonie oferuję rozczesywanie włosa psów małych i średnich ras, a także piesków nierasowych. Częstotliwość czesania i szczotkowania zależne jest też od typu szaty i musi odbywać się przy użyciu odpowiednich przyborów.

Zabieg ten wymaga skupienia, cierpliwości i dużej ilości czasu musi być także  wykonany z należytą delikatnością by nie podrażnić nadmiernie skóry zwierzęcia. Czworonogi niezbyt lubią tego rodzaju zabiegi, lecz jest to konieczne dla zdrowia i higieny psa. Zdecydowanie częściej wyczesujemy psy w okresach linienia, które występuje dwa razy do roku i usuwamy wówczas martwy włos nawet codziennie.

Czesanie, kąpanie, strzyżenie

Obowiązkowo pies musi być rozczesany przed kąpielą i strzyżeniem. Czasem sierść jest mocno skołtuniona i sfilcowana, wtedy zabieg wymaga więcej czasu aby doprowadzić włos do prawidłowej formy. Gdy sierść pieska jest bardzo skołtuniona, a rozczesywanie może spowodować  nieprzyjemne odczucia, wówczas zalecam strzyżenie na krótko.

Nie zaniedbuj czesania i pielęgnacji. Pamiętaj, że sierść psa
jest jego naturalną ochroną zarówno w zimie jak i latem.

szczeniaczki shitzu

Czynne

pon. - piąt.: od 10 do 18
sob.: nieczynne

W celu ustalenia terminu wizyty proszę o kontakt telefoniczny.

Kontakt

ul. Królowej Jadwigi 33
70-262 Szczecin

tel. 091 488 77 23
kom. 505 274 942