banner top a
  • Home
  • Zakres
  • Pozostałe zabiegi

Pielęgnacja uszu, zębów i pazurów

Profesjonalna pielęgnacja psów

Właściciel pieska powinien dbać nie tylko o jego wygląd zewnętrzny, ale także sprawdzać w jakim stanie są jego uszy, zęby i pazury i czy nie są czasami dla pupila powodem nieprzyjemnych dolegliwości. W ofercie mojego Salonu dla psów obok strzyżenia i kąpieli znajdą Państwo również zabiegi pielęgnacyjne, takie jak: przycinanie pazurków, depilacja uszu, higiena okolic oczu i nosa oraz czyszczenie zębów.

Czyszczenie uszu

Najwięcej  problemów występuje u psów z obwisłymi i mocno owłosionymi uszami ponieważ nie mają dobrej naturalnej wentylacji i są podatne na różne infekcje i stany zapalne. Dlatego wskazane jest, by kontrolować stan uszu przynajmniej raz w tygodniu.

Na czyszczenie uszu mogą Państwo przyjść do mojego Salonu dla psów, gdzie zabieg ten będzie wykonany profesjonalnie i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Uszy psa należy czyścić wacikiem nasączonym specjalnym płynem. Dodatkowym zabiegiem higienicznym i estetycznym jest usuwanie (przystrzyganie, depilacja) nadmiernego owłosienia małżowiny usznej.

Obcinanie pazurów

Kontrolowanie długości psich pazurów i ich przycinanie to nieodłączny element ogólnej pielęgnacji czworonoga. Najwięcej problemów mają psy mało ruchliwe, którym brakuje wybiegów i spacerów po twardym podłożu - wówczas nie mają szans aby zetrzeć je w naturalny sposób.

Psie pazury są unerwione i ukrwione dlatego też ważne jest ich fachowe obcięcie w bezpiecznej odległości od naczynia krwionośnego. Zabieg ten należy wykonywać regularnie i zawsze, gdy zachodzi taka potrzeba skracając pazury ok. 3 mm. Nie wolno dopuszczać do ich nadmiernego przyrostu, wynikiem którego są zaokrąglone i wrastające w psią łapkę pazury powodujące ból i cierpienie.

Zapraszam wszystkie małe i średnie pieski na pielęgnację pazurów, która trwa zaledwie kilka minut, a jest niezwykle ważna dla zdrowia i dobrego samopoczucia czworonoga. W przypadku strzyżenia psa w moim Salonie, obcięcie pazurków jest wliczone w cenę usługi.

Higiena okolic oczu i nosa

Stan psich oczu i nosa często odzwierciedla ogólną kondycję psa. Zdrowy psiak ma chłodny i wilgotny nos i błyszczące oczy bez żadnych zaczerwienień i wycieków. Dbałość o wygląd i zdrowie naszego czworonoga to również dbałość o te wrażliwe obszary jego fizjonomii. Oczy i uszy jako narządy psich zmysłów muszą być regularnie kontrolowane. Zwłaszcza u piesków rasowych o krótkich pyskach, należy zwracać szczególną uwagę na drożność nosa. Z kolei oczy u psa są narażone na urazy mechaniczne zwłaszcza u małych i średnich ras.

Higiena okolic oczu i nosa polega na dokładnym oszczyszczeniu skóry wokół, usunięciu wszelkich niedrożności i wydzielin, a także przemyciu oczu i nosa wilgotnymi gazikami. Czasem dla łagodzenia podrażnienia spojówek oraz błon śluzowych nosa stosuje się specjalne krople oczyszczające. Dodatkowym zabiegiem jest skracanie włosów w okolicy oczu i uszu.

Czyszczenie zębów

Bywa, że psie zęby i ich pielęgnacja jest zaniedbywana przez właścicieli, co doprowadza do osadzania się kamienia na zębach powodującego stany zapalne dziąseł i związane z tym dolegliwości. Do czyszczenia zębów należy przyzwyczajać psa od szczeniaka, aby rutynowa pielęgnacja zębów i nie była dla niego udręką.

Jeżeli właściciel zadba właściwie o psie zęby i będzie stosował środki zapobiegawcze, aby kamień się nie odkładał na zębach, może uchronić pupila przed ostatecznością czyli czyszczeniem zębów pod narkozą. a niekiedy koniecznością ich usunięcia - jeśli są w stanie zagrażającym zdrowiu pieska.

Jeśli właściciel czworonoga nie jest pewny czy dobrze wykonuje pielęgnację uszu,zębów i pazurów
swojego pupila zawsze może skorzystać z porad i usług w naszym Salonie.

szczeniaczki shitzu

Czynne

pon. - piąt.: od 10 do 18
sob.: nieczynne

W celu ustalenia terminu wizyty proszę o kontakt telefoniczny.

Kontakt

ul. Królowej Jadwigi 33
70-262 Szczecin

tel. 091 488 77 23
kom. 505 274 942