banner top a
  • Home
  • Zakres
  • Kąpiele pielęgnacyjne

Kąpiele pielęgnacyjne

Kąpiel psa dla zdrowia i dobrego wyglądu

Stosując kąpiele pielęgnacyjne dbają Państwo o dobrą kondycję i wygląd swojego pupila. Podczas kąpieli sierść i skóra zostaje oczyszczona z zanieczyszczeń i zbrudzeń. Częstotliwość mycia zależna jest od rasy psa - częstszych kąpieli wymagają np. yorki, maltańczyki czy shih-tzu czyli pieski z dłuższym włosem. Regularna i odpowiednia pielęgnacja czworonoga wpływa na jego zdrowie i dobre samopoczucie.

Rozczesanie przed kąpielą

Kąpiel pupila musi koniecznie być poprzedzona czesaniem. Czesanie przed kąpielą  zdecydowanie wpływa na ostateczny wygląd pieska po suszeniu i całej pielęgnacji. Zwłaszcza u psów długowłosych nie można pominąć zabiegu rozczesywania  przed kąpielą ponieważ może to doprowadzić do powstania filcu i trudnych do usunięcia kołtunów.

Profesjonalne kosmetyki do kąpieli

Kąpiel pieska przebiega dwuetapowo: pierwszy etap to spłukanie z sierści brudu, piasku, kurzu i innych zanieczyszczeń, natomiast drugi etap to kąpiel z użyciem środków oczyszczających i masaż skóry.

Do kąpieli piesków w moim Salonie używam tylko kosmetyków dobrych marek, które gwarantują wysoką jakość produktów pielęgnacyjnych. Dobry kosmetyk dla psa to kosmetyk indywidualnie dobrany do jego sierści, rasy psa lub do skłonności skóry pieska, np. do: alergii, łupieżu, grzybicy czy kołtunienia.

Po kąpieli należy osuszyć czworonoga ręcznikiem i dosuszyć suszarką. Tak wypielęgnowany po kąpieli i pachnący czystością piesek czeka na odbiór przez swojego opiekuna.

W naszym Salonie dla psów profesjonalnie i bezpiecznie wykapiemy Twojego pupila.
Pamiętaj, że do psiej pielęgnacji nie nadają się kosmetyki przeznaczone dla ludzi !

york spod

Czynne

pon. - piąt.: od 10 do 18
sob.: nieczynne

W celu ustalenia terminu wizyty proszę o kontakt telefoniczny.

Kontakt

ul. Królowej Jadwigi 33
70-262 Szczecin

tel. 091 488 77 23
kom. 505 274 942