banner top a
  • Home
  • Warto
  • Szczeniak u fryzjera

Szczeniak u fryzjera

Przyzywyczajanie szczeniaka

Pupila należy przyzwyczajać  do zabiegów  pielęgnacyjnych  w warunkach domowych jak najwcześniej. Piesek , któremu nie będą obce przybory do rozczesywania takie jak np.:  grzebień metalowy, odpowiednia szczotka do rozczesywania, z pewnością będzie spokojniejszy podczas pierwszej wizyty u fryzjera. Należy zaopatrzyć się w podstawowe przybory do pielęgnacji aby nasz pupil będąc jeszcze szczeniakiem  mógł stopniowo przyzwyczajać się przede wszystkim do rozczesywania szaty  i do codziennej pielęgnacji.

Dotykanie opuszek palców i pazurków, higiena oczu i uszu należą do podstawowych czynności, które szczenięta powinny akceptować. Pierwsze kąpiele czworonoga oraz suszenie mokrej sierści za pomocą suszarki to także nowe doznania , które z czasem będą towarzyszyły pieskowi  - być może coraz częściej.

Psy przyzwyczajone do pielęgnacji mają pozytywne skojarzenia z salonem pielęgnacyjnym. Podczas pierwszych wizyt szczeniak zapoznaje się ze stołem groomerskim oraz urządzeniami elektrycznymi używanymi do pielęgnacji, takimi jak suszarka czy maszynka do strzyżenia.

Pierwsze strzyżenie w psim salonie

Pierwsze strzyżenie pieska powinno być poprzedzone wstępną wizytą pielęgnacyjną w salonie, oraz ogólnymi zabiegami pielęgnacyjnymi – stosownie do wieku szczenięcego, poprawiającymi wygląd pupila i pozwalającymi  mu stopniowo oswoić się z przyrządami do rozczesywania i strzyżenia.

Jednym z takich pierwszych zabiegów jest często pielęgnacja i strzyżenie końcówek uszu, a także skrócenie sierści w okolicach oczu, pod ogonkiem i przycięcie wystającej sierści wokół łapek. Jeżeli nasz pupil jest już zarośnięty i sytuacja tego wymaga  strzyżemy go nie tylko dlatego aby poprawić jego wygląd i fryzurę ale także aby zadbać o jego zdrowie i samopoczucie. Zanieczyszczenia gromadzące się w splątanej sierści mogą prowadzić do poważnych i nieodwracalnych zmian skórnych. Warto dlatego zatroszczyć się o naszego czworonoga i nie zabniedbywać systematycznego strzyżenia.

Dlaczego korzystać z usug psiego fryzjera

Aby nasz pupil był ostrzyżony fachowo i dokładnie należy skorzystać z usług profesjonalnego groomera. Podejmowanie próby strzyżenia psa przez jego właściciela często kończy się oszpeceniem a nawet okaleczeniem psa, po czym i tak konieczna jest wizyta w salonie w celu dokonania niezbędnych korekt i poprawek.

Niezwykle ważnym elementem jest przyzwyczajanie do zabiegów takich jak obcinanie pazurków, higiena uszu czy depilacja kanałów słuchowych. W tym celu lepiej wybrać się do fryzjera dla psów, gdyż nieumiejętne wykonanie tych czynności może przysporzyć szczenięciu niepotrzebnego bólu i stresu. Wykwalifikowany groomer szybko i sprawnie poradzi sobie z zadaniem.

Jeżeli pierwsza kąpiel pieska lub jego rozczesywanie będzie sprawiała Państwu
jakiekolwiek trudności zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

york spod

Czynne

pon. - piąt.: od 10 do 18
sob.: nieczynne

W celu ustalenia terminu wizyty proszę o kontakt telefoniczny.

Kontakt

ul. Królowej Jadwigi 33
70-262 Szczecin

tel. 091 488 77 23
kom. 505 274 942