banner top a
  • Home
  • Warto
  • Pielęgnacja w zimie

Pielęgnacja psa w zimie

W zimie bardziej dbaj o psiaka

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że w zimie pupil potrzebuje szczególnej pielęgnacji i większej opieki. Zima to okrutny czas dla psich łapek, które narażone są na działanie soli na drogach, powodującej nadmierne ich przesuszanie. Dodatkowo sól podrażnia opuszki i powoduje ich pęknięcia. Czworonogi małych ras są szczególnie narażone na czynniki chorobotwórcze, które przynosi ze sobą zima. Warto wtedy też pomyśleć o ciepłym ubranku dla pieska.

Sierść psa chroni psa przed zimnem, ale tylko pod warunkiem, że włos jest czysty, zabdany i wolny od kołtunów. Sierść skołtuniona i zfilcowana absolutnie nie ogrzewa psa, a wręcz przeciwnie ogranicza dostęp powietrza do skóry sprawiając, że działa pies marznie. Nie należy do tego dopuścić, ponieważ mogłoby się to w poważny sposób odbić na jego zdrowiu.

Pielęgnuj psie łapki

By Państwa piesek był szczęśliwy i przeżył zimę bez większych problemów zdrowotnych, trzeba zimą zatroszczyć się o psie łapki. Dobierz krem dla swojego pupila i zacznij smarować mu łapki. Dzięki temu ochronisz jego opuszki przed uszkodzeniem i podrażnieniem. Trzeba też przyciąć sierść wokół łapek i pomiędzy opuszkami, aby nie tworzyły się kołtuny w postaci grudek lodowych utrudniających pieskom chodzenie.

Strzyż psa także w miesiącach zimowych

Zimowa pielęgnacja szaty psa jest równie ważna jak w miesiącach letnich. Jeżeli właściwie dbamy o naszego pupila i systematycznie rozczesujemy jego sierść to bez obawy możemy skrócić jego fryzurę także i w zimie. Tylko strzyżenie piesków z trwale skołtunioną sierścią wymaga zdecydowanie jak najkrótszego cięcia. Każdy piesek w zimie, nawet bardzo zarośnięty, gdy jest prawidłowo rozczesywany może mieć tylko częściowo skróconą sierść lub włos tak, aby łatwiej było utrzymać jego szatę w dobrej kondycji.

Każdy weterynarz i pracownik salonu fryzjerskiego udzieli informacji jak dbać o psa podczas zimy.

york spod

Czynne

pon. - piąt.: od 10 do 18
sob.: nieczynne

W celu ustalenia terminu wizyty proszę o kontakt telefoniczny.

Kontakt

ul. Królowej Jadwigi 33
70-262 Szczecin

tel. 091 488 77 23
kom. 505 274 942