banner top a
  • Home
  • Warto
  • O przebiegu strzyżenia

O przebiegu strzyżenia

Najważniejsze sprawy: kąpiel i wybór uczesania

Strzyżenie psa połączone jest zazwyczaj z jego czesaniem i kąpielą, które to zabiegi wykonywane są bezpośrednio przed strzyżeniem. Dodatkowo podczas wizyty w psim salonie w cenie strzyżenia jest czyszczenie uszu i obcinanie pazurków a także pielęgnacja okolic nosa i oczu. Jeśli piesek przychodzi tylko na strzyżenie, koniecznie musi być wykąpany w domu w dniu poprzedzającym wizytę w salonie.

W zależności od preferencji opiekun psa ma do wyboru dwa rodzaje strzyżenia. Pierwsza opcja - to strzyżenie tradycyjnie wg wzorca FCI. Opcja druga - to strzyżenie na życzenie, czyli fryzura dobrana według właśnego pomysłu właściciela.

Strzyżenie trwa nawet kilka godzin

Przed wizytą u fryzjera zalecany jest dłuższy spacer z pupilem. Spora dawka ruchu pozwoli pieskowi na spożytkowanie nadmiernej energii, dzięki czemu będzie on dużo spokojniejszy na stole groomerskim podczas pielęgnacji. Szczególnie dotyczy to psów pobudliwych - bieganie i zabawa przed wizytą u fryzjera wystarczą na kolejne godziny, podczas których profesjonalny psi fryzjer będzie zajmował się wyglądem psa.

Samo strzyżenie przebiega z zastosowaniem technik behawioralnych, dzięki czemu minimalizowany jest stres u zwierzęcia, bez konieczności podawania środków farmakologicznych.

Właściciel - jeśli zechce - może przez cały czas przebywać przy swoim pupilu, mając wgląd we wszystkie zabiegi pielęgnacyjne. Czasem jednak obecność właściciela dekoncentruje zwierzę, które zachowuje się przy swoim panu niespokojnie (piszczy, wyrywa się), przez co pielęgnacja trwa dłużej. W takich sytuacjach zalecane jest, aby opiekun psa zostawił go w salonie i odebrał o ustalonej godzinie.

Efekt końcowy

Każdy psi klient jest traktowany indywidualnie i każdemu poświęca się tyle czasu, ile potrzeba. Zdecydowana większość psów zachowuje się bardzo dobrze podczas wizyt u psiego fryzjera. Przyzwyczajone do zabiegów i skupione na współpracy z groomerem grzecznie stoją na stole tyle czasu, ile wymaga ich pielęgnacja.

Na efekt końcowy składa się szereg zabiegów pielęgnacyjnych wykonywanych z największą starannością i dbałością o szczegóły.  Po zakończonej wizycie w psim salonie zarówno Pan jak i jego piesek wychodzą zawsze w dobrym nastroju.

Warto dbać o wygląd i zdrowie psiaka.
Zachęcamy do korzystaniaz profesjonalnych usług groomera.

york spod

Czynne

pon. - piąt.: od 10 do 18
sob.: nieczynne

W celu ustalenia terminu wizyty proszę o kontakt telefoniczny.

Kontakt

ul. Królowej Jadwigi 33
70-262 Szczecin

tel. 091 488 77 23
kom. 505 274 942